Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tuning

11. 9. 2009

Co je to Virtual Tuning ?

Jedná se o grafickou úpravu digitální fotografie, na které je nejčastěji sériový vůz. „V-tuner“ se snaží tento vůz upravit co nejorginálněji, aby ve finální verzi vypadal jako „skutečný tuningový krasavec“, který ihned může vyrazit na některý z tuning srazů :-)


Co je potřeba?

V první řadě to je běžný osobní počítač. Nemusí se jednat o nejmodernější technický výstřelek, ale pro pohodlnou práci postačí průměrný PC, který následně vybavíte potřebným software-ovým vybavením. Doporučujeme si vyzkoušet Adobe Photoshop 6 a vyšší nebo Corel Photopaint.


Jak začít?

V počátcích virtuálního ladění bychom vám doporučili nepouštět se do moc složitých úprav, ale první díla upravovat decentněji a to tím způsobem, že třeba jen změníte barvu vozu, zatmavíte okna, vůz trochu snížíte. Pokud Vám to půjde a výsledek bude vypadat slušně, měli byste začít zahlazovat karoserii, vyměňovat kola, nárazníky atd. Možností jak daný vůz zkrášlit je opravdu mnoho a změnit či upravit se dá prakticky vše. Pokud chcete, aby vaše práce vypadaly opravdu pěkně, měli byste být ze začátku velmi trpěliví. Zaručeně to hned nevzdávejte, pokud se něco nepovede. A ještě jedno takové upozornění, nepoužívejte díly již z virtuálně upravených aut a už vůbec se nesnažte nějaké dílko napodobit, „v-tuneři“ mají většinou dobrý přehled a hned se to pozná, proto se vždy snažte být originální a dodržujte Základní pravidla VT:

1. Nikdy nevydávám cizí díla za svá.
2. Nikdy neberu části již virtuálně upravených aut a nedávám je na svá
3. Zveřejněním svého díla před ukončením soutěže se dobrovolně vystavuji riziku padělání práce. Provozovatel soutěže nebude zjištovat kdo od koho kopíroval a jako bernou minci bere datum přijetí práce do contestu.
4. Do soutěže posílám vždy jen jednu práci. Nebudou tolerovány opravy a opakované posílání prací (vyjma například opomenutí podepsáni práce).
5. Při zjištění „fakera“ v soutěži, bude tato práce bezpodmínečně vyřazena a to i dodatečně po vyhlášení výsledků
6. Pokud bude „fake“ objeven v jakékoliv práci v galeriích, bude tato práce navždy vyřazena i s celou galerii dotyčného autora.

Neznalost těchto pravidel neomlouvá – jsou řádně zveřejněny a jejich existence je zdůrazněna. Pokud se vyskytne nějaký problém a tvůrce výtvoru si bude jistý a dokáže, že nepadělal a že šlo třeba o náhodu, nebude represivní opatření učiněno.